BLOG

NEWSY ZE ŚWIATA RYNKU NIERUCHOMOŚCI

Film - Co dalej z cenami nieruchomości?

Z jednej strony wojna i przypływ ogromnej masy imigrantów do Polski, z drugiej zaś drastyczny wzrost stóp procentowych i cały czas wzrastające raty dla kredytobiorców. O tym jakie są prawdopodobne scenariusze i inne czynniki wpływające na ceny sprzedaży i wynajmu nieruchomości opowiedział Phil Konieczny.

Odbiór techniczny mieszkania – co to jest, dla kogo, jak się do niego przygotować?

Odbiór techniczny mieszkania to nic innego jak sprawdzenie, czy dane lokum zostało wykonane zgodnie z planami budowy oraz czy charakteryzuje się ono optymalnym standardem wykończenia. Właściciel mieszkania może dokładnie przyjrzeć się efektom pracy specjalistów i jeszcze przed odbiorem kluczy wskazać deweloperowi ewentualne usterki, który ten jest zobowiązany naprawić. Jak dobrze przygotować się do obejrzenia nieruchomości? Kto może wziąć w nim udział? O czym warto pamiętać?

Wojna napędza rynek najmu w Polsce. Topnieje oferta dostępnych lokali

Według ekspertów wyraźnie widać, że wiele Ukrainek i Ukraińców już dziś poszukuje mieszkań do długoterminowego wynajęcia – pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Niska podaż nowych mieszkań przyczyną wzrostu cen w styczniu. Oto kiedy nastąpi przesilenie

Choć popyt na mieszkania i sprzedaż w styczniu b.r. spadły, to jeszcze szybciej spadała podaż. Szczególnie w Warszawie i we Wrocławiu — wynika z danych serwisu rynekpierwotny.pl. W rezultacie ceny ofertowe u deweloperów, zamiast maleć przy spadku popytu, to wzrosły kolejny miesiąc z rzędu. Dodatkowo weszły do oferty mieszkania luksusowe w dobrych lokalizacjach, co podnosi średnią cen.